There are 43 Adult Championship and League Fixtures taking place this evening

A ladies club footballer hand-passing the ball during a game, there is a full list of Dublin LGFA club championship and league fixtures taking place tonight.

The Dublin LGFA Junior B To I Championship kicks of this evening as part of a busy night of Adult Championship and League Fixtures.

The Senior, Intermediate and Junior A Championships will commence once the Dublin Senior team have completed their TG4 All Ireland series.

Below is the full list of all the Adult Championship and League fixtures taking place this evening.


Junior B Championship Group A

 

Garda/Westmanstown Gaels v Na Fianna B

Ref: Peter Farrell

Venue: Jerome Twomey Park

Throw-In: 7.30pm

 

Junior B Championship Group B

 

St Peregrines v Foxrock Cabinteely B

Ref: Philip Bourke

Venue: Blakestown

Throw-In: 7.30pm

 

St Brendan’s v Naomh Olaf

Ref: Eugene Murphy Snr

Venue: Longmeadows

Throw-In: 8.30pm

 

Junior C Championship Group A

 

Fingallians B v Naomh Mearnog

Ref: Derek Greene

Venue: Balheary

Throw-In: 7.30pm

 

Whitehall Colmcille v Ranelagh Gaels

Ref: Peter Trimble

Venue: Cloghran

Throw-In: 7.30pm

 

Junior C Championship Group B

 

Portobello v Castleknock B

Ref: Reg Harbron

Venue: Leinster Road

Throw-In: 7.30pm

 

Ballyboden St Endas C v Crumlin

Ref: Tommy Clinton

Venue: Cherryfield

Throw-In: 7.30pm

 

Junior D Championship Group A

 

Croi Ro Naofa/Robert Emmets v Kilmacud Crokes C

Ref: Tom Eakins

Venue: Killinarden Park

Throw-In: 7.30pm

 

Cuala B v Beann Eadair

Ref: Senan Finucane

Venue: Meadowvale

Throw-In: 7.30pm

 

St Finian’s (S) v St Sylvester’s B

Ref: Paul McLoughlin

Venue: Ridgewood

Throw-In: 7.30pm

 

Junior D Championship Group B

 

St Brigids B v St Monica’s

Ref: Tom Casserly

Venue: Russell Park

Throw-In: 7.30pm

 

Wanderers v Ballymun Kickhams

Ref: Anthony Clinton

Venue: St Columba’s College

Throw-In: 7.30pm

 

Garristown v St Patricks Donabate

Ref: Derek Oman

Venue: Garristown

Throw-In: 7.30pm

 

Junior E Championship Group A

 

St Margaret’s v Skerries Harps B

Ref: Peter Trimble

Venue: St Margaret’s

Throw-In: 7.30pm

 

Fingal Ravens v Ballyboden St Endas D

Ref: Paul Brogan

Venue: Rolestown

Throw-In: 7.45pm

 

Junior E Championship Group B

 

Templeogue Synge Street B v Trinity Gaels

Ref: Martin Meehan

Venue: Bushy Park

Throw-In: 7.30pm

 

Whitehall Colmcille B v St Annes

Ref: Philip Cullen

Venue: St Aidan’s CBS Collins Ave

Throw-In: 7.30pm

 

Junior E2 Championship Group A

 

Clanna Gael/Fontenoy B v Stars of Erin

Ref: TBC

Venue: Sean Moore Park-Ringsend

Throw-In: 7.30pm

 

St Oliver Plunkett Eoghan Ruadh v Craobh Chiaran

Ref: Adam Kelly

Venue: Martin Savage Park

Throw-In: 7.30pm

 

Junior E2 Championship Group B

 

Scoil Ui Chonaill B v O’Tooles

Ref: Paul Meaney

Venue: Clontarf Road

Throw-In: 7.30pm

 

Junior F Championship Group A

 

Lucan Sarsfields B v Thomas Davis B

Ref: Eugene Murphy Snr

Venue: 12th Lock

Throw-In: 7pm

 

Shankill v Na Gaeil Oga

Ref: Gerry McGough

Venue: Stonebridge

Throw-in: 7.30pm

 

Junior F Championship Group B

 

Ballinteer St Johns B v Round Towers Clondalkin

Ref: Eddie Leonard

Venue: Marley Park

Throw-In: 7.30pm

 

Junior G Championship Group A

 

Na Fianna D v Clontarf D

Ref: Eamon Bryce

Venue: St Mobhi Road

Throw-In: 7.30pm

 

St Brendan’s B v St Jude’s B

Ref: Joe Murray

Venue: Longmeadows

Throw-In: 7.30pm

 

Junior G Championship Group B

 

Man O War B v Cuala D

Ref: Antoin Keating

Venue: Man O War

Throw-In: 7.30pm

 

Fingallians C v Kilmacud Crokes D

Ref: Orla Simpson

Venue: Balheary

Throw-In: 7:30pm

 

Junior H Championship Group A

 

St Brigid’s C v St Finian’s Newcastle

Ref: Charlie O’Reilly

Venue: Russell Park

Throw-In: 7.30pm

 

Junior H Championship Group B

 

St Peregrines B v St James Gaels

Ref: Jason Corcoran

Venue: Blakestown

Throw-In: 7.30pm

 

Lucan Sarsfields C v Cuala E

Ref: Tom Tansey

Venue: 12th Lock

Throw-In: 7.30pm

 

Junior I Championship Group A

 

Geraldine P Moran’s v Fingallians D

Ref: Eugene Murphy Jnr

Venue: Cornelscourt

Throw-In: 7.30pm

 

Junior I Championship Group B

 

Ballyboden St Endas E v Na Gaeil Aeracha

Ref: Paul Flanagan

Venue: Cherryfield

Throw-In: 7.30pm

 

St Kevins/Killians v Na Fianna E

Ref: Terry Canavan

Venue: Kilnamanagh

Throw-In: 7.30pm

 

Adult League Division 1A

 

Fingallians v St Brigid’s

Ref: Jason Buckley

Venue: Lawless Memorial Park

Throw-In: 7pm

 

Castleknock v Na Fianna

Ref: Ray McBride

Venue: Somerton

Throw-In: 7.30pm

 

Adult League Division 1B

 

Ballyboden St Endas v Clanna Gael/Fontenoy

Ref: John Doherty

Venue: Pairc Ui Mhurchu

Throw-In: 7.30pm

 

Cuala v Foxrock Cabinteely

Ref: David Murphy

Venue: Hyde Road-Dalkey

Throw-In: 7.30pm

 

Kilmacud Crokes v Thomas Davis

Ref: Seamus Farrelly

Venue: Pairc De Burca

Throw-In: 7.30pm

 

Adult League Division 2

 

Skerries Harps v Lucan Sarsfields

Ref: Angela Gallagher

Venue: Skerries

Throw-In: 7pm

 

St Maurs v Parnells

Ref: Derek McKittrick

Venue: Rush

Throw-In: 7.30pm

 

O’Dwyer’s v Ballinteer St Johns

Ref: Simon Redmond

Venue: Bremore Park

Throw-In: 7.30pm

 

Adult League Division 3

 

St Jude’s v Man O War

Ref: Paul Flanagan

Venue: Tymon North

Throw-In: 7.30pm

 

Raheny v Kilmacud Crokes B

Ref: Anthony Brennan

Venue: St Annes No 10

Throw-In: 7.30pm