The Dublin Camogie Under 13 Camogie School of Excellence starts in the Phoenix Park this Saturday the 7th of January.

There will be two separate sessions on Saturday as outlined below, the first one being at 10am and the 2nd one starts at 11.30am.

Below is the list of girls who are invited to attend this weekend’s sessions.

Please note that not all players who have been nominated by the clubs will be invited this Saturday. However over the next 6 weeks every girl who has been nominated will be invited to at least 2 sessions.

The Sessions this Saturday the 7th of January will be split into 2 groups as follows:

Group 1: Meet at the Phoenix Park Dressing Room at 9.45am.

The following players are invited to meet at the camogie dressing rooms beside the camogie grounds at 9.45am. Session begins at 10am

GROUP 1:

Abbie Brennan
Ballyboden St Enda’s

Abbie McDonald
Whitehall Colmcille

Abby Connaughton
Kilmacud Crokes

Áine Rafter
Ballyboden St Enda’s

Alanah Hodgins
Crumlin

Alice Rudden
Ballyboden St Enda’s

Aoibheann Scott
Lucan Sarsfields

Caoimhe O’Sullivan
Ballyboden St Enda’s

Cara Ware
Lucan Sarsfields

Chloe Hughes
Thomas Davis

Ciara Andrews
Castleknock

Clodagh Reid
Ballyboden St Enda’s

Dearbhla Parker
St Vincents

Eireann Waddick
Thomas Davis

Ella McNair
Ballyboden St Enda’s

Ellen Quigley
Na Fianna

Isobelle McGarry
Whitehall Colmcille

Kaci O’Neill
Castleknock

Kate Donaghy
Ballyboden St Enda’s

Kate Kelly
Raheny

Kate Whelan
Round Towers

Leah Dunne
Lucan Sarsfields

Leonie Power
Ballyboden St Enda’s

Lilly Rooney
Lucan Sarsfields

Mia Bennett
Na Fianna

Ruby Scarlett Fitzgerald
Kilmacud Crokes

Sadb McAuley
Good Counsel

Sadhbh O’Leary-Deane
Cumann Baire Caoimhin

Sadie Codd
Ballyboden St Enda’s

Saoirse O’Brien
Kilmacud Crokes

Shauna Feely
Ballyboden St Enda’s

Sophie McIntyre
Lucan Sarsfields

Tara Hollowed
Lucan Sarsfields

Group 2: Meet at the Phoenix Park Dressing Room at 11.15am.

The following players are invited to meet at the camogie dressing rooms beside the camogie grounds at 11.15am. Session begins at 11.30am

GROUP 2:

Emma Stacey
Kilmacud Crokes

Isobel De Chaumont
Kilmacud Crokes

Abby Ryan
Crumlin

Ruby Woods
Erins Isle

Keelagh Gargan
Fingallians

Niamh Crowley
Fingallians

Annabelle Timothy
St Finians

Jennifer Moore
Good Counsel

Sinead Daly
Lucan Sarsfields

Sarah Louise Nolan
Na Fianna

Ella Curtin
Naomh Brid

Grace Moore
Naomh Brid

Tara Coffey
Naomh Brid

Orlaith Kiernan
Naomh Mearnog

Orlaith McGarry
Naomh Mearnog

Rachel Walsh
Naomh Padraig

Grace Shanahan
Naomh Olafs

Lauren Caffrey
St Oliver Plunkett Eoghan Ruadh

Niamh Donlon
St Oliver Plunkett Eoghan Ruadh

Jane Murphy
Raheny

Amy O’Connor
Setanta

Leah Beggs
Skerries Harps

Ava Lambe
St Vincents

Roisin Boland
St Vincents

Caitriona McMahon
Whitehall Colmcille

Ruth Fitzsimons
Whitehall Colmcille